Altın Oran Kaş Tasarımı Alım

Altın Oran Kaş Tasarımı Alım

Altın Oran Kaş Tasarımı Nedir?

Altın Oran Kaş tasarımı, kaşların yüz hatlarına uyumlu bir şekilde yeniden tasarlanmasına verilen yöntemdir. Bireylerde estetik kaygıların artmasıyla birlikte; estetik, güzellik ve bakım alanlarında bir takım yeni çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Bu doğrultuda, son zamanların popüler uygulamalarından olan altın oran kaş tasarımı çalışmaları da büyük önem kazanmıştır. Altın Oran Kaş tasarımı uygulamalarının insanlar tarafından en sık tercih edilen uygulamalardan birisi olmasının sebebi, kaşların insan çehresini değiştirme gücünün sanıldığından çok daha büyük olmasıdır.

İnsanlar çoğu zaman hiç konuşmadığı, hatta ilk kez gördüğü birisi hakkında bazı önyargılara sahip olmaktadır.  Hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığı kişiler için; sempatik, sert, soğuk, iyi bir insan gibi düşüncelerin var olması çok sık rastlanan bir durumdur.

İnsanlar birini gördükleri ilk 7 saniye içerisinde o insan hakkındaki kararlarını vermektedir. İlk 7 saniye görünümünde insanların karar verme mekanizmasını en çok etkileyen şeylerden biri de kaşlardır.  Kaşlar insan yüzünün ifadesini belirleyen en önemli unsurlar arasındadır.

Kaşlarınızın şekli bakışlarınızı, ifadenizi ve hatta yüz şeklinizi bile değiştirmektedir.  Yüzünüze uygun olmayan yanlış bir kaş şekli, olduğunuzdan daha farklı gözükmenize neden olabilir.  Yanlış alınmaya maruz kalmış, şekli bozuk, yüzünüze uygun olmayan kaşlarınızı, altın oran kaş tasarımı ile çeşitli analizler ve ölçümler yaparak yeniden şekillendirebiliyor; yüzünüze uygun bir  kaş tasarımı gerçekleştirebiliyoruz.

Altın Oran ile Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kaş dizaynı kişiye özel yapılan bir uygulamadır. Kaşlarınızı tasarlarken sizin yüz ölçülerinizi baz alarak, yüz şeklinize, göz yapınıza ve altın oran kurallarına uygun olarak çalışma yapmaktayız.

Yüzünüze uygun kaş şeklinizi belirlerken; yüzünüzün orta noktasını belirliyor, daha sonrasında yüz tipinize uygun olan kaş şeklini göz ve burun hizalarınızı da değerlendirerek altın oran hesaplamasıyla tasarlıyoruz. Kaş dizaynın da doğru ölçüm yapmak hayati önem taşır.

Hesaplamalar milimlerle ölçülmelidir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan kaş tasarımları tatmin edici sonuçlar vermediği gibi yüz ifadenizin tamamen farklı algılanmasına da neden olabilir. Uzmanlarımız kaş tasarımı uygulamalarında titizlikle çalışarak sizin için en uygun olan kaş şeklini tasarlamaktadır.

Erkek Kaş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaşların, yüz hatlarına olan etkisi elbette yalnızca kadınlarda meydana gelmediği için kaş tasarımı uygulamalarına olan ihtiyaç ve talep erkeklerde de mevcuttur. Kaşlar, cinsiyet fark etmeksizin her insanın yüzünde büyük bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla kaş tasarım uygulaması çok sayıda erkek tarafından da tercih edilmektedir.

Erkeklerin kaş tasarımları yapılırken doğallık ön planda olmalıdır. Kaş tasarımı yaptırmak isteyen erkeklerin neredeyse çoğu kadınsı bir kaş hattı yapılmasından korktuğu için bu işlemden vazgeçmektedir.  Kliniğimizde bu işlem unisex bir işlem olarak değerlendirilmektedir.

Ancak erkek ve kadın kaş tasarımlarında uygulanması gereken yöntemler birbirinden farklılaşır. Bu nedenle erkeklerin kaş tasarım çalışmaları, doğallık ön planda tutularak doğal ve yüz tipine uygun bir kaş tasarlanarak gerçekleştirilmektedir.

Doğru Kaş Tasarımı Neden Önemli?

Söz konusu kaş tasarımı olduğunda, önemli olan güzel bir kaş görünümü elde etmekten ziyade doğru bir kaş görünümü elde etmektir. Yalnızca kaş şekli olarak güzel görünen bir kaş tasarımı kişinin yüzü ile uyumlu olmadığında, kişinin yüz ifadesini olduğundan çok daha sert gösterebilir, ya da zaten uzun olan yüz şeklinin daha da uzun gözükmesine neden olabilir.

Güzellik algısını oluşturan etkenler, oranlarla ilişkilidir. Bu nedenle doğru kaş tasarımında da oranlar çok önemlidir. Kaş tasarımları kişiye özel yapılır zira herkesin yüz ölçüsü birbirinden çok farklıdır. İşin profesyoneli olmayan kişiler tarafından yapıldığında kötü bir tecrübe yaşamanıza neden olabilir. Sizin için en uygun kaş tasarımını gerçekleştirmek için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaş Tasarımında Hangi Uygulamalar Trend

Kaş tasarımında uygulanan birçok farklı teknik bulunmaktadır. Kaş dizaynı yaptırmak isteyen kişiler, özellikle seyrek kaş yapısına sahip olanlar, kaş tasarımı yapılırken kaşlarının doğal bir görünüme sahip olmaması endişesini yaşamaktadır.

Kaşların doğal durması, yüzün de daha doğal ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Bu nedenle son zamanlarda kaş tasarımında en trend uygulamalar kaşların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayan uygulamalardır. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar 3D görünüm doğallığı hedefleyen Microblading tekniği ve Pudralama tekniğidir. Her iki teknik de farklı yöntemlerle doğal bir görüntü yakalamayı hedeflemektedir.

Altın Oran Kaş Tasarımı Fiyatları 2023

Kaş tasarım işlemlerinde fiyat bilgisi; İşletmenin konumuna, yapılan işlemlere, şehirlere ve daha birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Alanında uzman olmayan, yeterli donanım ve eğitime sahip olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler düşük ücretli olmaları sebebiyle ne yazık ki facialara sebep olmaktadır.

İnsan cildine yapılan işlemler uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Kaş tasarımı işlemlerimiz hakkında merak ettikleriniz varsa bize ulaşabilir, 2023 kaş tasarımı fiyatlarımız hakkında bilgi alarak işlemi başlatabilirsiniz. Altın Oran Kaş tasarımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Daha fazla uygulamamız hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram