Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak Renklendirme, dudak rengi yaş ilerledikçe canlılığını yitirmeye özellikle 20’li yaşlardan itibaren dudaklar yavaş yavaş solmaya başlar. Dolgun ve belirgin hatlara sahip dudağı bulunan kişilerin daha geç karşılaştığı bu solma, ince ve dolgun olmayan dudaklı kişilerde daha hızlı ilerlemektedir. Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde dudak gençleştirme olarak da bilinen kalıcı makyaj işlemiyle yüze uyumlu hale getirilmektedir.

Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesini sağlamakla beraber dudak kontörü, dudak içi ve dudağın tamamı olmak üzere 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Dudak ve yüz şekline göre yapılacak işlemin şekillendirildiği kalıcı dudak makyajı için Buse Çal’dan destek ve bilgi alınmalıdır.

Dudak Rengi Neden Solar?

Dudak renginizin solmasına neden olan birçok faktör vardır. İleri yaş, kansızlık, genetik faktörler veya iyi nemlendirilmeyen dudaklarda solgun renk ve cansız görünüm meydana gelebilir. Dudak renginizde solma meydana geldiyse ve dudak hatlarınız belirgin değilse endişelenmeyin. Renklendirme işlemiyle siz de hayal ettiğiniz canlı ve dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Hatları belirgin, renkli ve canlı gözüken dudaklar sağlıklı bir görüntü sağlar. Renkli dudaklar ilk bakışta daha canlı ve enerjik bir görünüm sağlar.

Dudak Renklendirme Ne İşe Yarar?

Dudaklarınızın daha canlı, sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Siz de sürekli ruj tazelemekten ve dudaklarınızı yıpratmayacak ruju aramaktan sıkıldıysanız dudaklarınıza renklendirme işlemi yaptırarak her an canlı ve parlak görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınızın canlı görünmesi yüzünüzün daha canlı, enerjik ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Özellikle soluk ten rengine sahip insanlar, dudaklarını renklendirdiğinde daha canlı bir görüntü elde ederler. Uygulama ile dudaklarınızın daha genç görünmesini sağlanacaktır.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi yaptırmayı düşünenler, kafasında onlarca soru ile kalıcı makyaj uzmanının kapısını çalmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi; “İşlem nasıl yapılır?” sorusudur. Kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılan işlem uzmanımız tarafından, tedavi uygulanacak kişinin dudak biçimi ve yüz şeklinin analiz edilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesiyle başlar.

İnce dudaklı kişiler genellikle kalıcı dudak kontürü yöntemini tercih etmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanmaktadır. Dudak kontürü sayesinde daha kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudaklarının daha parlak ve dolgun görünmesini isteyenler, dudak içi renklendirme yöntemini tercih etmektedir. Dudak içi renklendirmede dudakların çevre hattı dışına çıkmadan renklendirme yapılmaktadır. Bu işlemde tedavi uygulanan kişi istediği rengi seçebilir. Uygulanan bir diğer yöntem ise tam dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntemde dudak çevresi ve dudak içine uygulanan kalıcı makyaj işlemi sayesinde dudaklar kalınlaştırılır ve dudak renklendirilir. Bu sayede daha büyük, parlak ve genç dudaklara sahip olunmaktadır. Doğal görünümlü, dolgun ve parlak dudaklara sahip olmak için yapılan bir diğer işlem de gölgeli renklendirme uygulamasıdır. Bu yöntemde dudağa farklı tonlarda birkaç renk uygulanarak ışıltı verilmektedir. Işıltı sayesinde dudaklar daha dolgun ve büyük görünmektedir. Ayrıca ruj yerine tercih edenler için en ideal yöntemdir.

Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra uzmanımız doğal dudak rengini belirlemektedir. Uygulama tipine göre tedavinin uygulanacağı kişi, yüzüne yakışan farklı renkler arasından da tercih yapılabilir. Uzmanımızla ile birlikte doğal dudak rengi mi yoksa yüzüne gittiğini düşündüğü farklı bir rengi mi tercih edileceğine karar verilmelidir.

Renkler belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem esnasında acı duyulmayacaktır. Sonrasında ise dünyanın en kaliteli boya pigmentleri ile iğnelerle, dudak yapısına ve şekline göre cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilecektir. Uygulamada tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Uygulama genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Yapılan uygulamasının ne kadar kalıcı olduğu da merak edilen önemli konulardan biridir. Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamında olduğu gibi bu uygulamanın da kalıcılığı, ömür boyu değildir. Bu nedenle kalıcı dövme uygulamalarıyla kıyaslanması mümkün değildir. Uygulama sırasında boya pigmentleri cildin üst tabakasına yerleştirildiği için ortalama 2-3 yıl kalıcı olabilmektedir. Bu süre dudak bakımına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İşlem yapıldıktan sonra yıllar içinde renk kendiliğinden kaybolur. Dövme gibi tamamen kalıcı bir işlem değildir. Tamamen kalıcı olmamasının nedeni ise doğal ürünler kullanılarak yapılmasıdır.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

İşlem kısa bir uygulama olsa da sonrasında bakımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Uygulama sonrası ilk 1-2 saat içerisinde dudaklarda hassasiyet, şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Bu belirtiler ilerleyen saatlerde azalmalıdır. Şayet azalmazsa mutlaka uzman ile görüşülmelidir.

İlk 24 saat içerisinde dudaklara su değdirilmemesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem gören dudaklara yiyecek değdirilmemesi gerekmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşılırsa mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir.

Uygulama sonrası bakım için uzmanımız dudak bakım kremi kullanmayı önerebilir. Belirttiği kullanma talimatları doğrultusunda bakım kremi mutlaka kullanılmalıdır.

Uygulama sonrası belli bir süre ruj kullanılmamalıdır. Şayet ruj kullanmak istenilirse güvenilir ve kaliteli bir makyaj markası tercih edilmelidir.

İşlem sonrasında ortalama 3-4 hafta sonra tekrar uzmanımıza muayene olunmalıdır. Dudakların durumu, boyanın ciltle uyumu ve deri altının pigmentlere verdiği tepki kontrol edilmelidir.

Dudak Renklendirme Zararları

Renklendirme işleminin bilinen bir zararı yoktur. İşlemin steril bir yerde yapılması ve kullanılan kalıcı makyaj cihazı iğnelerin kişiye özel olmasına dikkat edin. Kalıcı makyaj cihazıyla doğal ve temiz içerikli boya uygulandığından zararlı bir işlem değildir.

Ancak alerjik bir bünyeye sahipseniz, dudaklarınızda yanma ve kızarma gibi geçici reaksiyonlar görünebilir. Uzun süreli beklenmedik bir reaksiyonla karşılaşırsanız doktorunuza danışmanızı öneririz.

Dudak Renklendirme Ruj Yerine Geçer Mi?

Uygulamayı yaptıranlar tarafından “renklendirme işlemi sonrası ruj kullanmama gerek var mı?” sorusunun cevabı da çok merak edilmektedir. Uygulama sonrasında, özellikle gölgeli dudak renklendirme işlemi sonrasında oldukça dolgun ve parlak dudaklara sahip olunmaktadır. Bu sayede makyajı tamamlamak için ruj sürmeye gerek kalmayacaktır. İşlemi cildine yakışan renkte yaptıran kadınlar için ruj yerine geçtiğini söylemek mümkündür. Doğal dudak renginde işlem yaptıran kişilerde de doğal bir ruj etkisi yaratacak işlem, kadınlar için makyaj yapmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Dudak Renklendirme Acı Verir Mi?

İşlem öncesinde lokal anestezi kremleri uygulanacağı için uygulama sırasında bir acı hissetmezsiniz. İşlem öncesi gerekli önlemler alındığı için acısız bir uygulamadır.

İşlem sonrası herhangi bir ağrı ya da sızı oluşmaz. Fiziksel aktivitelerinizde ve konuşmalarınızda bir değişim olmaz. Günlük yaşantınıza ve rutin yeme-içme alışkanlıklarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama 2 saat sürmekte ve 2 seanstan oluşmaktadır. İlk seans sonrası yaklaşık 3-4 hafta sonrasında 2.seans işlemine çağrılırsınız ve rötuş işlemi uygulanır.2.seans rötuş işleminde aynı işlem tekrarlanır ve işlem tamamlanır. İşlem sonrası ilk 24 saat dudaklara su değdirilmemelidir.

İşlem sonrası dudak rengi kalıcılığı yaklaşık 2-3 yıla kadar devam eder.

Komple Kalıcı Dudak Makyajı Olur Mu?

Uzun süreli kalıcı dudak makyajı yaptırabilirsiniz. Ancak tamamen dudaklarınızla bütünleşecek komple kalıcı dudak makyajı uygulanmamaktadır.

Renklendirme işlemi yaparken doğal ve temiz içerikli ürünlerle çalışıyoruz. Bu nedenle renklendirme işleminden sonra zamanla dudak renginiz eski haline geliyor. Dudak makyajının tamamen kalıcı olmamasının nedeni doğal ve zararsız içerikteki ürünlerle renklendirme işlemi uygulamamızdır.

Komple kalıcı bir işlem olmasa da renklendirme işleminin kalıcılığı 2-3 yıla kadar sürebilir. Bu sayede uzun yıllar dolgun görünümlü, sağlıklı ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Silinebilir Mi?

İşlemin 2-3 yıla kadar süren kalıcılığı vardır. 2-3 yıla kadar kendiliğinden dudaklarınız eski haline gelecektir. Dilediğiniz zaman işlemini yaptırdığınız yerde, dudaklarınızı eski haline getirtebilirsiniz.

Farklı Renkler Olabilir Mi?

Evet dudaklarınızı dilediğiniz renk tonunda renklendirebilirsiniz. Her dudak yapısı ve pigment oranı farklı olduğundan, istediğiniz renk birebir tutmayabilir. Renklendirme işleminden önce %100 aynı renkte olacağının garantisi verilmez. Ancak aynı veya oldukça yakın bir renk tonu elde edebilirsiniz.

Dudak renginize siz karar verebilirsiniz ya da kliniğimizde size en çok yakışacak renk tonunu hakkında yardımcı olabiliriz. Dudağınızın doğal rengine, ten ve saç renginize, cilt alt tonunuza göre sizin için ideal dudak rengini bulmamız mümkün.

Yapay Bir Görünüm Olur Mu?

Hayır, yapay bir görünüm meydana gelmez. Aksine, ruj gibi dudağınızın üzerinde bir katman şeklinde gözükmeyeceğinden daha doğal bir görünüm verir. İşlem doğal, sağlıklı, canlı ve ışıltılı bir dudak görüntüsünü hedefler. Dudaklarınızın dilediğiniz renkte sağlıkla parlaması için renklendirme işlemi yapılır.

Renklendirme işlemiyle siz de sürekli ruj tazelemeye gerek duymadan aylarca kalıcılığı devam eden, sağlıkla parlayan dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Kaç TL?

Fiyatları 2000 TL ile 3.000 TL arasında değişim göstermektedir. Bu fiyat aralığında net bir rakam üzerinde anlaşılmadan önce yaptırmak isteyen kişinin dudak yapısına bakılır ve hangi tekniğin uygulanmasının daha uygun olacağına karar verilir.

  •  Kalıcılık Süresi: 18-36 Ay.
  • İşlem Süresi: 120 ile 150 dk.
  • Fiyatı : 2.000 TL – 3.000 TL arasındadır
  • +1 Ay Sonrasında 2.Seans Rötuş İşlemi Ücretsiz Yapılmaktadır.

Dudak Renklendirme Fiyatları 2023

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz. @busecalbeauty

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram