Eyeliner - Dipliner

Eyeliner - Dipliner

Kalıcı Eyeliner Dipliner Nedir?

Kusursuz bir eyeliner çizgisi çizmek herkesin başarabileceği bir işlem değildir. Zahmetli olduğu kadar çehreyi değiştiren şık bir hamledir. Dikkatli yapılmadığında ise tüm makyajı kötü gösterebilecek kadar da etkilidir. Her gün eyeliner tazelemek ya da simetrik şekilde uygulamak pek mümkün olmayabilir. Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner veya kalıcı dipliner en ideal çözümdür.

Göz kapağı üzerine kuyruklu veya kuyruksuz çizgi şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya kadar çekilen yöntemdir. Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Bir diğer eyeliner yöntemi ise kalıcı buğulu eyeliner yani eyelinerın göz kapağına yayılmış ve ton geçişleri bulunan halidir. Gösterişli göz makyajı sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılabilmektedir.

Kalıcı dipliner ise kirpik hattına daha ince çizilen yöntemdir. Her gün eyeliner veya dipliner çekmeye ve hattını yenilemeye gerek kalmayan bu yöntem sayesinde makyaj yapmak daha pratik hale gelecektir.

Kalıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır.

Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Eyeliner işleminde kullandığımız dünyanın en iyi pigmente sahip zararsız ve doğal boyalar kullanılır. Salonumuzda dipliner kalıcı makyaj için de aynı boya ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Hangi model eyeliner yapılacağına karar vermekle başlamaktadır. Model seçildikten sonra işlem öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli göz kapağı üzerine çizilir. İşlem uygulanan kişi beğenirse gözkapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu sayede eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasındaeyeliner kalemi ve eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir.  İşlem Süresi 1.5 – 2 saat arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.

İşlem iki seans şeklinde yapılmakta olup 1.seans uygulanıp 30 – 60 gün sonrasında 2.seans (rötuş) işlemi uygulanmaktadır. 2.Seans Rötuş işlemi ücretsizdir.

Kalıcı dipliner işlemi de eyeliner uygulaması ile hemen hemen aynıdır. Bu yöntemde işleme başlamadan ten rengiyle uyumlu boya pigmentleri seçilir. Sonrasında göz kapağının alt hattına istenilen uzunlukta ve modelde örnek çizgiler çizilmektedir. Uygulama yapılacak kişi çizimi onayladığı takdirde eyeliner işlemindeki gibi anestezik kremle uygulanacak bölge uyuşturularak işleme başlanmaktadır. İşlem süresi ortalama 1.5 – 2 saat arasında değişmektedir. İşlem iki seans şeklinde yapılmakta olup 1.seans uygulanıp 30 – 60 gün sonrasında 2.seans (rötuş) işlemi uygulanmaktadır. 2.Seans Rötuş işlemi ücretsizdir.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kalıcı makyaj eyeliner ve kalıcı makyaj dipliner yaptırmanın sağladığı avantajların başında makyaj yaparken büyük uğraş verilen eyeliner işlemini yaklaşık 2 yıl boyunca yapmayacak olmaktır.

Makyaj yapmasanız dahi yüzünüzün her zaman güzel ve çekici görünmesini sağlamaktadır.

Uzman tarafından yapılan eyeliner kalıcı makyaj ve dipliner kalıcı makyaj, çok daha doğru olacak ve bakımlı görünmeyi sağlayacaktır.

Sürekli makyaj tazeleme ve eyeliner çizgilerini belirginleştirme işleminden kurtulanacak, makyajın dağılması gibi bir sorunla karşılaşılmayacaktır.

Yoğun tempoya sahip olanların günlük makyaj yapma süresi kısalacaktır.

Kalıcı Eyeliner/Dipliner Hakkında Merak Edilenler

Her güne kusursuz bir göz makyajıyla uyanabilirsiniz. Bakışların daha etkili olmasını sağlayan 1,5-3 yıl kalıcılığa sahiptir.

İşlem Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik veya morluk olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. İşlemden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol ettirilmelidir. Ortalama 1,5- 3 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir. Kalıcı dipliner yaptıranlar da işlem tarihinden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret edip gerekli rötuşların yapılmasını sağlamalıdır. Dipliner da ortalama 1,5 – 3 yıllık kalıcılığa sahiptir. Bu süre cilt tipine ve yapılan bakıma göre değişkenlik göstermektedir.

Kalıcı Eyeliner Dipliner İşlemi Fiyatları 2023

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz. 

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram