İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon, tüy köklerinin iğne yardımıyla elektrik akımı kullanılarak yakılması işlemidir. Elektrik ile yakılan tüylerin eski işlevi kaybolur. Bu şekilde uzun vadede bakıldığında, oldukça avantaja sahip olduğu söylenebilir. Doğru zamanlarda uygulanması gereken bu yöntem, etkili sonuçlarla sizi memnun eder.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Bir uzman tarafından uygulanması önem taşımakta olup kişiye özel olarak üretilen steril iğneler yardımıyla uygulanır. Kıl folikülü ne girilerek belli oranlarda akım verilir. Bu şekilde, kıl kökü derinden yakılır. Sonrasında, özel bir cımbız kullanılarak, kıllar pratik şekilde alınır. Bu işlem, her kıl için özel olarak uygulanır.

Epilasyonun uygulandığı ortam, hijyen kurallarına da uygun olmalıdır. Doğru şekilde uygulanan işlem sonucunda, vücut kıllarından kurtulmanın en etkili yöntemi olduğunu söylemek mümkündür.

Modern teknolojilerle uzman hekim eşliğinde verdiğimiz hizmet hakkında bilgi almak isterseniz dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Nerelere Uygulanabilir?

Vücudumuzun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Uygulama öncesi uygunluk kontrolü sağlandıktan sonra işlem yapılmasına karar verilir.

Kimlere Uygulanmaz?

Şu kişilere iğneli epilasyon uygulaması uygun değildir:

 • Epilasyonun yapılacağı bölgede enfeksiyon varsa kesinlikle işlem yapılmaz.
 • Hamile olan kişiler,
 • Şeker hastalığı bulunanlar,
 • Kanser tedavisi gören kişiler,
 • Varisin derecesine göre, varis hastaları,
 • Bulaşıcı rahatsızlığa sahip olan kişiler,
 • İşlem sırasında kullanılacak malzemelere, alerjisi olan kişiler için bu işlem uygun değildir.

Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyonun yapılmasının ardından, şu noktalara özel olarak dikkat etmelisiniz:

 • 3 ile 4 gün içerisinde, güneş ışıklarından korunmalısınız.
 • Solaryuma girmekten kaçınmalısınız.
 • Cildin oksijen almasına engel olan her türlü parfüm, deodorant ya da diğer kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız.
 • Makyaj malzemeleri kullanımından uzak durmalısınız.
 • Epilasyonun hemen ardından sıcak su ile temas edilmemelidir.
 • Bir süre banyo esnasında kese kullanmamanız gerekir.
 • Asit baza sahip olan sabunlardan, alerji riski nedeniyle uzak durmalısınız.
 • Bir süre, cilt yenileyici özelliğe sahip nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Yüz Bölgesine Yapılır Mı?

Uygulanma şekli, yüz bölgesi için de uygunluk gösterir. Günümüzde kadınlara ek olarak erkekler de yüz bölgesi epilasyon işleminden yararlanmaktadır.

İğneli Mi Lazer Epilasyon Mu?

Lazer epilasyon yöntemi kullanılmasıyla ciltte kalan kıllar tek tek iğneli epilasyon yardımıyla kısa sürede alınır. Kıl rengi açıksa ve kıllar zayıf bir şekilde bulunuyorsa mevcut bölgeye epilasyon yöntemi uygulanabilir. %90 oranında kesin sonuç alınmaktadır. Lazer epilasyon sonrasında yüz bölgesinde kıllarda artış olduğu gözlemlenmiştir. Bu sebeple yüz bölgesine kesinlikle İğneli epilasyon, daha net sonuçlar vermektedir. Yüz bölgesi için en doğru yöntemdir.

İğneli Epilasyon Sonrası Kıl Çıkar Mı?

İşlem esnasında, on parmak yardımıyla cilt istenen oranda gerdirilir. Uygulama esnasında, gergin bir vücut olması önem taşır. Sonrasında, kıl kökleri iyi bir şekilde saptanır. Kıl köklerine gereken seviyede elektrik akımı verilir. Bu şekilde kök kalıcı bir şekilde tahrip edilir. Kıl kökünün tahrip edilemediği durumlarda, kıl yeniden çıkar. Zayıf kıl köklerinin tahrip edilme işlemi, 1 seansta tamamen gerçekleşir.

İşlem Sonrası Ne Sürülür?

Epilasyon işleminin ardından cildi sıcak su ile yıkamak uygun değildir. Ilık su kullanarak, yumuşak özellikte olan bir sabunla cildi tahriş etmeden yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir. Enfeksiyon gelişmemesi adına, tedavi alanında antibiyotik içerikli olan krem ya da pomad kullanılmalıdır. Bu şekilde işlem sonrasında, daha rahat bir dönem geçirebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Epilasyonların uygulanma seans aralıkları incelendiğinde, yüz bölgesi uygulamalarında yaklaşık olarak 4 hafta olduğu görülür. Vücut bölgesi için yapılan epilasyon süresi, 8 hafta olarak belirlenmiştir.

Seans sürelerinin ne kadar süreceği, kişilerin ten ve kıl renklerine bağlı olarak değişir. Tedavi sürelerinde de uzamalar olabilir. Ortalama olarak bakıldığında; vücut bölgeleri için 4 ile 6 seans, yüz bölgesi için 4 ile 8 seans arasında bir sürenin yeterli olduğunu söylemek mümkündür.

İğneli Epilasyon Çok Acıtıyor Mu?

Uygulama aşamasında kullanılan iğnelerin boyutu, kıl inceliğinde bulunur. İğneler, vücuda girdiğinde çok nadir hissedilmekte olup sadece akım verildiğinde sinek ısırığı gibi bir sızı oluşmaktadır. Yüksek oranda ağrı ve acıya kesinlikle sebep olmaz.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Uygulandığı bölgeler genellikle; ense, boyun, gıdı, çene, saç dibi, bıyık, kaş, favori, kol, el üstü, bacak, yüz, koltuk altı, genital bölge olduğu görülmektedir.

İğneli Epilasyon Kesin Sonuç Mu?

Kişinin cilt tipi ve kıl türü, hormon yapısı oldukça etkileyicidir. Bu nedene bağlı olarak, bu epilasyon türünün oldukça etkili sonuçlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar da bu yöntemin kesin sonuç olduğunu göstermektedir.Tüm kıl köklerine uygulanabilmesinin yanında, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur.

İğneli Epilasyon Leke Yapar Mı?

Doğru ve uzman kişi tarafından yapıldığında kesinlikle leke sorunu oluşmaz.

İğneli Epilasyon Regl Döneminde Yapılır Mı?

Regl döneminde hassasiyet oranı yüksek olduğundan, regl döneminde uygulanması kişinin acı eşiğine bağlıdır. Regl döneminde işlem yapılabilir.

İğneli Epilasyon Seans Aralığı Nedir?

Seans aralıkları sabit değildir. Tamamen kıl çıktıkça gelinir ve çıkmış olan kıllara uygulanır.

İğneli Epilasyon Fiyatları 2023

İğneli epilasyonların fiyatı nasıl belirlenir, sorusu bu operasyonu düşünen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu işlemde fiyat değişkenliği tamamen işlemi yapan uzmanın tecrübesi ve bilgi seviyesinden kaynaklamaktadır. Tabi ek olarak işlem esnasında kullanılan malzemeler de fiyat üzerinde etkilidir. Bu malzemeler; maske, eldiven, uygulama esnasında kullanılan örtüler, uygulama sonrası kullanılan jellerdir. Malzeme kalitesi arttıkça bu durum fiyata da yansır.

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz. İğneli Epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram