İpek Kirpik

İpek Kirpik

İpek Kirpik Nedir?

Daha uzun daha doğal ve daha gür kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Pek çok insan kirpiklerinin uzun ve dolgun olmasını ister. İstenilen etkiyi yaratmak için de en çok rimellerden yardım alınır. Ancak bazen rimel istenilen etkiyi yaratmakta yetersiz kalır ve bu yüzden takma kirpik kullanılmaktadır. Rimel ya da takma kirpikle uğraşmak yerine daima dolgun ve uzun kirpikli görünmeyi sağladığından çok talep görmektedir. “İpek kirpik nedir?” sorusu şöyle açıklanabilir; tamamen saf ipekten imal edilen ve esnek yapıya sahip kirpik türüdür. Sentetik kirpik türlerine göre daha estetik görünen ipek kirpikler, doğal yapıştırıcılarla üst göz kapağındaki kirpik diplerine yapıştırılmaktadır. Seyrek ve ince yapıda olan kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlamaktadır. Doğal görünüme sahip bu kirpiklerin uygulaması da basit ve kolay bir işlemdir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

Uzmanlarımız tarafından, işlemin uygulanacağı kişinin yüz şeklinin ve göz formunun belirlenmesiyle başlar. Yüz formuna yakışacak ve kişinin uygulama sonrasında sahip olmak istediği görünüm göz önünde bulundurularak boyutuna ve ipek kirpik çeşitleri arasından hangisinin uygulanacağına karar verilir. Abartıdan uzak durmak isteyenler, klasik kirpik uygulanmasını tercih ederken kirpiklerinin yoğun ve doğal görünmesini isteyenler 2d ipek kirpik uygulanmasını istemektedir.  Daha yoğun ve dikkat çekici kirpiklere sahip olmak isteyenler ise 3d ipek kirpik uygulanmasını tercih etmektedir. Bu uygulamalar arasındaki fark şöyle açıklanabilir; klasik ipek kirpik; her bir kirpik kılına tek kirpiğin eklendiği sistemdir. 2d kirpik; her bir kirpiğe 2 adet kirpiğin eklendiği sistemdir. 3d kirpik; Üç kirpik kılının dip kısımları birleşiktir. Bazı bölümlerde kirpiği az olan kişilere uygulandığında şık bir görünüm sağlar.

Kirpik modeline karar verildikten sonra varsa göz makyajının temizlenmesiyle uygulamaya başlanmaktadır. Alt kirpiklerin üzerine ped yerleştirilerek uygulama esnasında kirpiklerin karışması önlenir. Ardından kirpikler taranarak birbirinden ayrılması sağlanır ve kirpiklerin özel yapıştırıcısı ile yapıştırılmasına geçilir. Kirpiklerin kısa boyları kirpik başlangıcına ve sonuna yerleştirilirken, uzun boylar kirpiklerin orta kısmına yerleştirilir. Uygulama ortalama 2-3 saat sürmektedir.

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi Nedir?

Rimel ve takma kirpik kullanmaktan kurtulmanızı sağlayarak, doğal kirpiklerinizdeki büyüme döngüsüne bağlı olarak 6-7 hafta ömre sahiptir. Ancak kalıcılığı uzun sürsün isteyenler, 2-4 haftada bir dökülen veya uzayan kirpikleri tazelemek için bakım randevu almaları gerekmektedir. Kirpiklerinin doğal görünümünü korumaları için dökülen kirpiklerin yerine yeniden onarım yaptırmaları gerekir.

İpek Kirpik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Rimel kullanmaktan sıkıldıysanız, kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Rimel tazelemekten kadınları kurtaran bu uygulama makyaj süresini kısaltacaktır.

İpek malzemeden üretildiği için doğal kirpiklerden ayırt edilmesi oldukça zordur.

Yumuşak ve hafif yapısı sayesinde kirpiklerinizde var olduğunu siz dahi anlayamayacaksınız.

Uygulama sonrası kirpikler daha uzun ve gür görünür. Doğallığı yitirmeden hacimli kirpiklere sahip olmak yüz ifadeniz ve bakışlarınızın daha derinlikli olmasını sağlar.

İpek Kirpik Uygulaması Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Uygulaması sonrası ilk 24 saat çok önemlidir. Bu süre zarfında kirpiklere su değdirilmemelidir. İşlem sonrasında 48 saat boyunca ise solaryum, sauna, buhar banyosundan uzak durulmalı, maskara kullanılmamalıdır.

Makyaj temizlerken yağlı temizleyicilerden uzak durulmalı, temizleyicinin kirpik diplerine değdirilmemesine dikkat edilmelidir. Bunun yanında sert darbelerden uzak durulmalı, üst kısımdan temizleme yapılmalıdır.

Rimel sürmek ipek kirpiğin ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle rimel kullanılması önerilmemektedir. Dolgunluk ve hacim verdiğinden rimel kullanımına zaten ihtiyaç olmayacaktır.

Uyurken kirpiklerin üzerine yatmamaya dikkat edilmelidir. Gözler sık sık ovuşturulmamalıdır. Kirpiklerin formunu kaybettirecek hareketlerden kaçınılmalıdır.

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

En sık sorulan sorudur zararlı olup olmadığı yada kirpiği döküp dökmediği..
Anlaşılan o ki çoğu insanın bu uygulama ile ilgili kötü bir deneyimi olmuş fakat bu soruyu şöyle cevaplamak isteriz;

Öncelikle bilinmesi gereken uzmanın çok donanımlı bilgilere sahip olması gerekir standart başlangıç eğitimleri bu uygulamayı yapmak için yeterli değildir. Ukrayna, Rusya, Uzak doğu ülkeleri önde olmak üzere bu sektör üzerine üniversiteler ve donanımlı kurslar bulunuyor ve bu uygulamanın doğal kirpiklerinize zarar vermemesi için uzmanın profesyonelliğinin önemi dışında, doğru uygulama + doğru malzeme + doğru kullanım gerekiyor.

Tek tek ve tane tane uygulanması gereken bir işlemdir. Doğal kirpiğe yapıştırılış stili bile çok önemlidir. kirpik yapıştırcısının kalitesi, kirpiğin kalitesi, ipek kirpiğin kalınlık yada uzunluğunun doğal kirpiğe göre seçimi ve uyumu daha birçok konuda çok bilgili ve bilinçli yapılması gereken bir uygulamadır ve ne yazık ki ülkemizde malzeme yetersizliği ve bu alandaki eğitim eksiklikleri nedeniyle birçok uygulamacı doğru uygulama yaptığını düşünse de yanlış uygulama yapmakta ve maalesef ki kötü deneyimlere sebep olmaktadır.Doğru uygulama yapılır, doğru malzeme kullanılır ve kullanıcı bakımı doğru yapılırsa kirpiklere zarar vermez.

İpek Kirpik Fiyatları 2023

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz. 

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram