Kaş Silme

Kaş Silme

Kaş Silme Nedir?

Kaş bölgesine yanlış uygulanmış kalıcı makyaj işlemlerinin temizleme yöntemine kaş silme denir. Kaş Silme işlemi sayesinde hatalı uygulama cilde zarar vermeden acısız şekilde temizlenmektedir. Kullanılan boyaları ciltten çıkarmak için mineral ve asitler kullanılmaktadır. Mineral ve asitler, işlemin uygulanacağı bölgeye enjekte edilerek derinin altına nüfuz etmesi sağlanmaktadır. Bu sayede boya pigmentleri yüzeye çıkmaktadır. Deri altındaki boya 48 saat boyunca akmaya devam eder. Ardından işlem yapılan bölge kabuklaşmaya başlar ve tamamen iyileşir.

Nasıl Yapılır?

Kaş silme işlemi kalıcı makyaj yapma ile benzer bir uygulamadır. Makyaj yaparken deri altına işlenen boyanın yerini kalıcı makyaj silme solüsyonu almaktadır.

Uygulamaya başlamadan önce işlem yapılacak bölge temizlenir ve anestezi kremi ile uyuşturulmaktadır. Uygulamada kullanılan makine ile solüsyon deri altına işlenir. İşlem sırasında deri altına verilen solüsyonun etkili olması için masaj yapılır. İşlem esnasında boya yavaş yavaş akmaya başlayacaktır. Seansın etkileri 48 saat boyunca devam edecektir. Silme işlemi tek seans sürer ancak işlemin yapıldığı deri katmanı bilinmiyorsa cilde zarar vermemek için solüsyon yavaş yavaş deri altına verilmektedir. Bu nedenle boya yoğunluğuna ve işlemin uygulandığı derinliğe göre seans sayısı artabilmektedir. Silme işlemi uygulandıktan sonra boya deri üzerine çıkıp kabuklanma yapacaktır. Kabuklanma geçtikten sonra iz kalmadan doğal görünüme kavuşulmaktadır.

Kaş Silme İşlemi Kimlere Yapılır?

Microblading, pudralama gibi kalıcı makyaj işlemi yaptırıp uygulamadan memnun kalmayan herkese uygulanabilir. Kalıcı makyajdan sıkılanlar, doğal görünümüne dönmek isteyenler de sildirme işlemini tercih edebilirler.

Kaş Silmenin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Hatalı kalıcı makyaj uygulaması sonrasında boyanın kendiliğinden akması çok uzun zaman alacaktır. Bu süreci kısaltmak isteyenler için silme işlemi büyük kolaylık sağlamaktadır. Kalıcı makyajı temizlerken cilde zarar vermemek de önemli bir konudur. Silme işleminde kullanılan solüsyon doğru işlem yapıldığında cilde zarar vermemektedir. Bu sayede uygulandıktan sonra kişiler, normal hayatlarına hemen dönebilirler. Hatalı yapılan kaşlarınızdaki şekil bozukluklarından kurtulmanızı sağlamaktadır.

Kaş Silme Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ağrısız ve acısız bir işlem olup sonrasında uzmanımız uygulama yapılan bölgeyi temizleyip bakımını yapacaktır. Seans sonrası kişi normal hayatına dönebilir ancak üç gün boyunca uygulama yapılan bölge su ile temas ettirmemeye özen göstermelidir.  Cilt, kabuklanma dışında herhangi bir tepki verirse uzmanımıza ulaşmanız gerekmektedir.

İşlem seans aralığı kişinin cilt yapısına göre 30-60 gün arasında tekrarlanmakta olup uzmanımız ile görüşülmelidir.

Kaş Silme İşlemi Fiyatları 2023

Kaş Silme İşlemi fiyatları uygulanacak bölgeye göre farklılıklar gösterir. Bu sebeple  detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla uygulama hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram