Kirpik Lifting

Kirpik Lifting

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, seyrek ve hacimsiz kirpikleri, daha dolgun, kıvrımlı hale getirme işlemine kirpik lifting denir. Doğal kirpiklere uygulanan bu işlem keratin maskesi olarak da bilinmektedir. Keratinin yanı sıra vitamin, kirpik boyası kullanılarak kirpiklerin ihtiyacı olan bakım da yapılmaktadır. İşlem esnasında kullandığımız ürünlerin tamamı doğal olup hiçbir kimyasal madde içermemektedirler. İşlem ortalama 60 dakika sürmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting uygulaması oldukça basit bir işlem olmasının yanı sıra ağrısız ve acısızdır. İşleme başlamadan önce göz ve çevresi temizlenir. Kirpiklerdeki yağ, pedler yardımıyla alınır. Ardından kirpik kıvrım yoğunluğunun ne kadar olacağına karar verilir ve S-M-L olmak üzere üç farklı boyu bulunan silikonlardan biri seçilir. S boydaki silikon seçildiğinde kirpikler çok daha kıvrık olacaktır. M boydaki silikon ile ortalama bir kıvrıklığa sahip olacakken L boydaki silikon kullanıldığında ise kirpiklerdeki kıvrıklık çok daha az olacaktır.

Silikon seçildikten sonra kirpik diplerine yakın olacak şekilde göz kapağı üzerine yerleştirilir. Üzerine doğal ve zararsız yapıştırıcı sürülür ve kirpikler üzerine yapıştırılır. Ardından içerisinde kirpiklerin ihtiyacı olan vitaminlerin bulunduğu özel krem sürülür ve beklenir. Bekleme süresi sona erdiğinde keratin sürülür. Kirpikler keratinle de bekledikten sonra boya sürme aşamasına geçilir. Son aşamada ise vitaminle yapıştırıcı temizlenir ve lifting uygulaması tamamlanır. Merkezimizde kullanılan ürünler dünyanın en iyi ürünleri olup tamamen doğal malzemelerdir. Kirpik liftingi ortalama 2 ay kalıcılığa sahiptir.

Kimler Bunu Tercih Edebilir?

Kirpik lifting uygulamasını, daha uzun ve hacimli görünen kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyen herkes tercih edebilir. Özellikle kısa kirpik yapısına sahip olanlar ve kirpik seyrekliğinden şikayet edenler tercih ediyor.

İşlem kirpiklerinizin daha hacimli ve uzun görünmesini sağlayacak. Dikkat çekici bakışların ve etkileyici gözlerin tamamlayıcısı olan kıvrık kirpiklere sahip olmak artık hayal değil. Siz de lifting işlemiyle hayal ettiğiniz etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Bakışlarınız ilk izlenim için oldukça önemlidir. Hepimiz daha etkileyici bakılara sahip olmak isteriz. Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu ise etkileyici kirpiklerdir.

Genetik faktörler ve yanlış kozmetik uygulamaları nedeniyle kirpikleriniz kimi zaman düz yapılı veya seyrek olabilir. Lifting işlemiyle hayal ettiğiniz kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kirpikler, daha uzun, kıvrımlı ve canlı bir görünüme kavuşur. Rimel kullanma ihtiyacı hissedilmez. Makyaj süresini kısaltan uygulama sayesinde rimel tazeleme işlemine gerek kalmayacaktır.

İşlemin doğal kirpiğe uygulanması, takma kirpik uygulamalarında yaşanan ağırlık ve fazlalık hissini yaşatmaz.

Kirpikler birbirine yapışmaz, daha kolay taranır. İstenilirse rimel sürülebilir.

Kirpiklerin hacimli olması yüz ifadesinin daha derinlikli olmasını sağlar.

Kirpik Lifting Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kirpik yapınıza göre işlemin kalıcılığı değişiklik gösterse de lifting etkisi 2 aya kadar devam eder. İşlem sonrasında bir süre maskara sürmemeye ve kirpiklerinize makyaj temizleyici losyon sürmemeye dikkat etmelisiniz. Aksi halde solüsyon etkisini kaybedebilir.

İşlem sonrası gözünüzü ovuşturmamaya çalışın. Yüzünüzü temizlerden kirpiklerinize çok bastırmamaya çalışmaya dikkat edin. İşlem sonrası bakımı düzenli yaptığınız taktirde, kirpik lifting uygulamasının etkisinden daha uzun süreli faydalanabilirsiniz.

 Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kirpik lifting yaptıran kişiler, ilk 24 saat çok dikkatli olmalıdır. Göze su değmemesine dikkat edilmelidir. Sonrasında ise normal bakıma devam edilmelidir. İşlemin daha kalıcı olması için krem kullanılmalıdır. Makyaj temizlerken ise su bazlı ürünlerin kullanılmasında yarar vardır. Işlemi uygulayan uzmanımız evde yapmanız gereken bakım hakkında bilgi verecektir.

Kirpik Lifting Yöntemi Ne Kadar Kalıcıdır?

Normal şartlar altında kirpik lifting işlemi kalıcılığı 2 aya kadar devam eder. Genetik faktörler, uygulama sonrası kirpik bakımınız ve işlemin doğru uygulanması ile bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Yöntemin kalıcılığına dair net bir süre verilemese de kirpik yapınızın ve doğru uygulamanın etkisiyle 2 aya kadar uzun ve kıvrık görünen kirpiklerinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Kirpiklerime Ya Da Gözlerime Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Her ne kadar kolay ve etkili bir işlem olsa da kimyasal bir işlem olduğunu unutmamak gerekir. Her kimyasal işlemde olduğu gibi steril şartlar sağlanmadığında ve yanlış uygulandığında kirpiklerinize ya da gözlerinize zarar verebilir.

İşlem yapılan ortam veya malzemeler steril değilse, gözleriniz alerjik bir yapıya sahipse ve yanlış uygulama yapılırsa gözleriniz ve kirpikleriniz zarar görebilir.

Bu nedenle işlemi yaptırırken kirpiklerinizin tamamen makyajdan arındırmaya özen gösterin.

Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Yanlış işlem uygulanan kirpiklerde dökülme ve seyrelme görülebilir. İşinin ehli biri tarafından, doğru uygulandığı taktirde lifting işleminin kirpiklere bilinen bir zararı yoktur.

Uygulama Kimler İçin Sakıncalıdır?

Kimyasal yollarla yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olduğundan, problemli ve hassas kirpik diplerine sahip kişilere uygulanması sakıncalıdır. Uygulama hassas kirpik diplerinde reaksiyona sebep olabileceğinden sakıncalı olabilir.

Alerjik ve hassas yapıda gözlere sahipseniz ve daha önce yapılan bir işlem sonucunda kirpik dipleriniz reaksiyon gösterdiyse, kirpik lifting işlemi önerilmez. Bu noktada hassas gözlere sahip kişiler, işlem öncesi detaylı bilgi edinmelidirler.

Uygulamanın Yan Etkileri Nedir?

Lifting uygulamasının uzun süreli bir yan etkisi yoktur. Yalnızca, hassas bir cilde sahipseniz uygulama sonrası ilk 12 saat gözlerinizde kızarıklık ve yaşarma görülebilir. İşlem sonrası kirpik diplerinizde uzun süre geçmeyen beklenmedik bir reaksiyon meydana gelirse o zaman doktora danışabilirsiniz.

Onun dışında kirpik liftingi uygulamasının işlem sonrası bakımları ihmal etmediğiniz sürece bilinen bir yan etkisi yoktur.

Kirpik Lifting Fiyatları 2023

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Güncel kirpik lifting fiyatları hakkında en net bilgiyi almak için salonumuza ulaşabilirsiniz. Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram