Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Günlük temizleme ve nemlendirme işleminin yanı sıra cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlayarak parlak görünüme kavuşturmak için derinlemesine cilt bakımı yapılmalıdır. Ayda en az bir kere yapılması gereken cilt bakımı, dış faktörlerin etkisiyle veya hormonal etkilerin yarattığı ölü derilerin birikmesi, gözeneklerin dolarak siyah noktaların büyümesi, aknelerin oluşması gibi olumsuzluklardan cildi arındırır. Cildin temizlenmesinin yanı sıra yaşlanmayı da geciktirir.

Cilt bakımının, cilt tipine göre ve uygulama yöntemine göre çeşitleri bulunmaktadır. Klasik cilt bakımında cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, maske ve nemlendirici ile birlikte masaj yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerle cilt ölü deriden, siyah noktalardan, kirlerden arındırılır. Tıkanan gözenekler açılır. Cilt, olması gereken parlaklığa ve esnekliğe kavuşturulur.

Klasik Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cilt bakımına cildin temizlenmesiyle başlanır. Bu aşamada cilt tipine göre farklı temizleme ürünleri kullanılır. Yağlı ciltlerde temizleme jeli, kuru ciltlerde temizleme sütü, karma ciltlerde her bölgeye farklı temizleme ürünü tercih edilmelidir. Temizleme işlemi tek kullanımlık cilt süngerleri ile yapılmalıdır.

İkinci aşamada ise cilt tonik ile dezenfekte edilir. Tonik cildi tazeleyerek, sonraki aşamalar için hazırlamaktadır. Üçüncü aşamada peeling ile ölü deri tabakası temizlenir. Gözenekler, bazı lekeler açılır. Dördüncü aşamada ise yüze buhar verme işlemi yapılır. Cilt, sıcaklıkla daha iyi temizlenir. Bu aşamada siyah noktalar, gözenek içleri, akneler tamamen temizlenir. Ardından yeniden tonikle temizleme yapılır. Son aşamada ise cilde vitaminler ve nemlendiricilerle birlikte masaj yapılarak cilt canlı görünümüne kavuşturulur.

Klasik Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler

Işıldayan, sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli cilt bakımı yapılmalı. Cildin temizlenmesinden sonra ihtiyacı olan vitaminler ve nem verilerek yapılan cilt bakımı ile pürüzsüz istenilen etkiye ulaşmak mümkündür.

Klasik Cilt Bakımı Fiyatları 2023

Cilt bakımı fiyatları, cilt bakımının içeriğine göre değişiklik gösterir. Kişilere cilt bakımı yöntemlerinin uygulanacağı, yapılan tetkikler sonucunda belli olur. Cilt bakımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram : busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram