Led Terapi

Led Terapi

Led Terapi Nedir?

Gençlik ışığı adı verilen Led terapi, dört farklı renk ışıktan destek alınarak cildin kendini yenilemesini sağlayan bir uygulamadır. Cilt yenileme, hassas ciltleri yatıştırma, akne kurutma, doku tamiri gibi geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır.

Led Terapi Işık Renkleri Ne İşe Yarar?

Kırmızı ışık, kolajen üretimini tetikleyerek doku yenilenmesini sağlar; gözenekleri sıkılaştırır. Güneş kaynaklı yaşlanmanın belirtilerini azaltır. Doğal bir anti-aging kaynağıdır.

Sarı ışık cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır. Egzama, rosacea gibi cilt hassasiyetlerini azaltmada yardımcıdır.

Yeşil ışık ciltteki melanin üzerinde çalışarak lekelerle savaşmakta etkilidir. Fazla melanin üretimini baskılar, melaninin cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler.

Mavi ışığın ise akne kurutma özelliği vardır.

Led Terapi Ne Zaman Yapılabilir?

Yaz kış yapılabilir. Herhangi bir yan etkisi olmayan, sosyal yaşamdan kopmayı gerektirmeyen konforlu bir bakımdır.

Led maske tedavisinin kullanıldığı alanlar nelerdir?

Led maske seansları haftada iki kez yapılıyor ve her seans ortalama 20 dakika sürüyor. İlk seansların ardından bile gözle görülebilecek değişiklikleri ortaya çıkaran Led maskesi, şu alanlar için uygulanıyor.

1. En çok görülen cilt problemlerinden birisi sivilce ve aknelerdir. Led maske sayesinde kronik sorun haline gelen sivilce ve aknelerden kurutulmak mümkündür.
2. İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kırışıklıklar rahatsızlık verebilir. Bunların çözümü için de Led maske uygulamasından yararlanılıyor.
3. Yine ilerleyen yaşlarda ciltte medyana gelen yaşlılık lekeleri led maske ile ortadan kaldırılıyor.
4. Cilt üzerinde kırmızı yara olarak ortaya çıkan ve sıklıkla dökülen sedef hastalığına çözüm olarak da led maskesi uygulanıyor.
5. Ciltte meydana gelen aşırı ödem ve şişkinlik belirtilerinde de led maske kullanılabiliyor.
6. Kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle cildi daha canlı ve pürüzsüz hale getirmek için de led maske önemli bir uygulama olarak sunuluyor. Led maske; pembe maske, karbon peeling gibi cildin genç ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan bir anti-aging uygulamasıdır.
Bu yöntem ile akne, sivilce, cilt lekesi gibi sorunlar üzerinde başarılı şekilde çözüm üretilebilinmektedir. Adı, ışık yayan diod anlamına gelen Lighting Eiting Diode kelimelerinin kısaltılmışından gelmektedir.

Led Terapi Fiyatları 2023

Led terapi fiyatları,  içeriğine göre değişiklik gösterir. Kişilere led terapi yöntemlerinin hangisinin uygulanacağı, yapılan tetkikler sonucunda belli olmaktadır.

Led Terapi Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram : busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram