Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı, cildin soğuk ya da hava kirliliği gibi dış etkenlerden etkilenmesi sonucunda, uygulanılır. İlaç, krem ya da çeşitli hastalıklar da yaşanan deformeler arasında sayılabilir. Cilt derisinin yıpranması sonucunda, tıpkı diğer organlar gibi temizlenmeye ihtiyacı vardır. Bu açıdan, cilt bakımının kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

Cilt bakımının amacı, gözenekleri temizlemenin yanında cansız görünüm sahip cilde ışıltı kazandırmaktır. Cilde oksijen sağlayan medikal cilt bakımı, aynı zamanda cilt üzerindeki toksinleri de yok eder. Cildi cansız gösteren durum, üzerinde yer alan ölü tabakadır. Bunun giderilmesi, profesyonel anlamda yapılan bakıma bağlıdır. Cilt bakımı, cilde kaybettiği görünümü geri kazandırır. Alanında uzman olan kişiler, dermo kozmetik ürünleri kullanarak cilt temizliği yapar. Cildi hızlı ve derin bir şekilde temizler.

Tedavinin ardından, cilt çevresel etkenlere karşı dirençli hale gelir. Buna ek olarak sıkılaşır. Sıkılaşan cildin görünümü daha sağlıklı ve göz alıcı bir hal alır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımının yapım aşamaları, şu şekilde sıralanabilir:

Cilt bakımına cildin temizlenmesiyle başlanır. Bu aşamada cilt tipine göre farklı temizleme ürünleri kullanılır. Yağlı ciltlerde temizleme jeli, kuru ciltlerde temizleme sütü, karma ciltlerde her bölgeye farklı temizleme ürünü tercih edilmelidir. Temizleme işlemi tek kullanımlık cilt süngerleri ile yapılmalıdır.

İkinci aşamada ise cilt tonik ile dezenfekte edilir. Tonik cildi tazeleyerek, sonraki aşamalar için hazırlamaktadır. Üçüncü aşamada peeling ile ölü deri tabakası temizlenir. Gözenekler, bazı lekeler açılır. Dördüncü aşamada ise yüze buhar verme işlemi yapılır. Cilt, sıcaklıkla daha iyi temizlenir. Bu aşamada siyah noktalar, gözenek içleri, akneler tamamen temizlenir. Ardından yeniden tonikle temizleme yapılır. Son aşamada ise cilde vitaminler ve nemlendiricilerle birlikte masaj yapılarak cilt canlı görünümüne kavuşturulurBu aşamada, cildin ihtiyacına uygun olarak farklı uygulamalar da yer alabilir.

Medikal Cilt Bakım Aşamaları Nelerdir?

Cilt bakımına uygun hale getirilen cilt, aşamalar halinde temizlik rutinine sokulur. Temizlenip makyaj kalıntılarından arınan cilt, tonik yardımıyla silinir. Ardından, peeling yardımıyla cilt üzerinde yer alan tüm ölü deriden arınır. Toniğin ardından peeling uygulaması yapılması, ciltteki tüm ölü derileri temizler.  İyi şekilde arındırılan cilt, buhar banyosu yardımıyla canlı bir görünüme kavuşur.

Cilt bakımı, mutlaka siyah nokta ve sebumlardan temizlenme aşamalarını da içermelidir. Deri altındaki yağ bezeciklerinin temizlenmesi, aydınlık görünümün geri gelmesini sağlar. Cilt bakımının geçtiği aşamalar, başlangıçta temizlik aşamalarından oluşur.

Temizlik aşamalarının istenen seviyede olması, cilt bakımının da daha sağlıklı geçmesini sağlar. Temizlik aşamasına geçildiğinde, cildin ölü derilerden arınması için sebum temizliği yapılır. Temizlenen sebumlar sonucunda, cildin ışıltısı artar. Parlak görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün hale gelir.

Son aşamada, cildin temizliği gelir. Ölü deriden arınan cildi uygun bir temizleme jeli yardımıyla derinlemesine temizlemek gerekir. Sonrasında uygulanan nemlendirici kremlerle cildin nem dengesini koruma altına alınır. Nem dengesi istenen seviyede tutulan cilt, daha parlak bir görünüme kavuşur.

Medikal Cilt Bakım Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı, cildin her zaman ihtiyaç duyduğu bir uygulamadır Tüm sebumlardan arınmadan önce, cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Cilt bakımının artıları şu şekilde sayılabilir:

 • Cildi derinlemesine temizlemesinin yanında, gözenekleri açar.
 • Ölü deriyi peeling yardımıyla nazikçe soyar, bu şekilde cilt yenilenir.
 • Cildin sahip olduğu iletkenliği istenilen oranda arttırır. Kullanılan serum ve vitaminler daha etkili hale gelir.
 • Kolajen üretiminin devamına destek sağlar.
 • Cildin elastikiyet kaybının önüne geçer. Dolaşım sorunları da engellenmiş olur.

Medikal Cilt Bakım Faydaları Nelerdir?

Düzenli yapılan cilt bakımı, kan dolaşımını arttırır. Lenf drenaj sisteminde hareket başlatır. Cilt, bu süreç içinde yenilenmeyi sürdürür. Deri altı dokularda yeterli oksijen miktarı bulunur. Bu şekilde, cilt kendi canlılığını koruyabilir. Cilt bakımının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Anti-aging özelliği ile koruma sağlar.
 • Gözenek temizliği sağlayarak cildin nefes almasına yardımcı olur.
 • Kan dolaşımına ek olarak lenf sistemini de aktif eder.
 • Ciltteki sebum dengesini koruma altına alır.
 • Cilt lekelerini giderir.
 • Elastikiyet kayıplarının önüne geçer.

Uzmanlar tarafından uygulanan cilt bakımlarında, cilt tahrişten korunur ve akne, leke gibi sorunlar sona erer.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt bakımının ardından, şu noktalara özel olarak dikkat etmelisiniz:

 • İki gün boyunca cildinizi olası tüm dış etkilerden korumalısınız.
 • Bakım sırasında açılan gözenekler mikroba açık hale geldiğinden dikkatli davranılması gerekir.
 • İlk gün yüzünüze kesinlikle su değdirmemelisiniz.
 • İlk iki gün boyunca, tüm kozmetik ürünlerinden uzak durmalısınız.
 • Kullandığınız havludan, nevresim takımına kadar temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Cilt bakımı sonrasında, özel olarak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Cilt bakımı sonrasında, cilt iyi şekilde korunmalıdır.
 • Tokalaşma ve sarılmalardan kaçınmalısınız.
 • Kullandığınız nevresimin temiz olmasına özen göstermelisiniz.
 • Cildinizin saçınızla temas etmemesine özen göstermelisiniz.
 • Yüz temizliği yaparken pamuk havlular yerine kağıt havlu kullanmalısınız.

Medikal Cilt Bakım Sonuçları Nelerdir?

İyi bir cilde sahip olmak isteyen kişiler, cilt deformelerini engellemek adına cilt bakımını aksatmamalıdır. Başarılı geçen cilt bakımı sonrasında, sağlıklı cildin aynı şekilde korunması da önem taşır. Yeni nesil cilt bakım tedavilerini kombine ederek kullanmanız, gençlik ışıltısını yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

Medikal Cilt Bakım Yaptırmalı mıyım?

Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız Cilt bakımını güvendiğiniz ve alanında uzman olan kişilere ayda minumum 1 kez yaptırmalısınız.

Medikal Cilt Bakım Zararlı mıdır?

Cilt bakımında cilde nem verilmesi, başarılı bir cilt bakım sistemi olarak kabul edilmektedir. Bakımın en önemli noktalarından birisi de patentli taşıyıcı teknoloji kullanılmasıdır. Bu şekilde, nemlendirici ajanlar, anti-aging maddelerini cildin her yerine ulaştırır. Cilt bakımının herhangi bir yan etkisi ve riski bulunmaz.

Kaç Seans Cilt Bakımı Yaptırmalıyım?

Uzman dermatologların önerileri incelendiğinde, hastalara tedaviye destek amacıyla cilt bakımı uygulanması söylediklerini görürüz. Cilt bakımı, deriyi inceltir, bu şekilde tedavi sürecini hızlandırır.

Cilt bakımı, daha iyi sonuçlar vermesi adına 15 günlük aralıklarla cilt yapısına uygun bakım ile ihtiyaç olan seans süresi belirlenmekedir.  Cilt bakımı, doğru şekilde uygulandığında, ciltteki tüm ölü deriyi temizler.

Cilt Bakımı Acılı Mıdır?

Komedon tedavisi adı verilen siyah nokta temizliği, bazı hassas ciltlerde acı ve ağrıya sebep olur. Bu acı, oldukça kısa sürelidir. Bunun haricinde, cilt bakım uygulamaları tamamen acısız uygulamalardır.

Cilt Bakımı İle Hydrafacial Arasındaki Fark Nedir?

Cilt bakımı esnasında, cilt yüzeyine anti-aging içeren krem sürülür. Nem verici yardımıyla bu aşama ayrı bir şekilde desteklenir. Hydrafacial cilt bakımında, cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eden taşıyıcı bir sistem bulunmaktadır. Cilt bakımı hakkında, daha net bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Medikal Cilt Bakım Yaptıranların Yorumları

Cilt bakımı ardından, cilt derinlemesine temizlenir. Gözenekleri açılarak nefes alır. Cilt bakımının ilk günü, cildin korunmaya ihtiyacı vardır. İlk gün mutlaka güneş koruyucu kullanılmalı ve direkt olarak gün ışığına çıkılmamalıdır. Operasyonun ardından bu noktalara dikkat eden kişiler, operasyon sonrasında oldukça memnun kalır.

Medikal Cilt Bakım Ücreti Ne Kadar?

Klasik Cilt Bakımı Ücreti: 150 TL – 6000 TL arasında değişmektedir. Dermapen Ücreti: 600 TL – 850 TL arasında değişmektedir. Akneli Cilt Bakımı Ücreti: 600 TL – 900 TL arasında değişmektedir. Medical Cilt Bakımı Ücreti: 550 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Dermatologlar, hastalara tedaviye destek amacıyla cilt bakımı uygular. Böylece deriyi incelterek tedaviyi hızlandırmayı sağlarlar. Cilt bakımı, daha iyi sonuçlar vermesi adına 15 günlük aralıklarla cilt yapısına uygun bakım ile ihtiyaç olan seans süresi belirlenerek yapılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Medikal cilt bakımı yaklaşık 60 dakika- 90 saat sürmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2023

Cilt bakımı fiyatları, cilt bakımının içeriğine göre değişiklik gösterir. Kişilere cilt bakımı yöntemlerinin uygulanacağı, yapılan tetkikler sonucunda belli olur. 

Medikal Cilt bakımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram : busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram