Microblading

Microblading

Phibrows Microblading Nedir?

Microblading PhiBrows tekniği ve boyası ile kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak yüzün ifadesinin daha da güçlenmesine katkı sağlayan bir işlemdir. Microblading işlemlerindeki renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara uyarlanmaktadır.

Microblading  gerçek kaş üzerine üzerine yapılmaktadır. Kıl tekniği olarak da adlandırılmaktadır. Güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Siz de merkezimize gelerek kaşlarınıza eşsiz bir güzellik ve doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kaşlar, bir kadının en çok bakım yaptığı ve özen gösterdiği alanlardan biridir. Doğru kaş şekli yüzünüzde çok büyük farklılıklar yaratabiliyor. Bu yüzden doğru kaş şekli seçimi oldukça önemlidir. Birçok kadın estetik açıdan dolgun ve doğal görünen kaşlara sahip olmak için microblading işlemlerini tercih ediyor.

Mükemmel kaşlara sahip olmak her kadının hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek artık çok kolay. Son yılların en popüler hizmeti olan microblading işlemi sayesinde mükemmel kaşlara sahip olunmaktadır. Bir çok kadının kurtarıcısı olan bu hizmet çoğu kesim tarafından büyük ilgi görüyor.

Sadece kadınlar demek doğru olmaz aslında bakımına özen gösteren ve düzgün kaşlara sahip olmak isteyen erkekler için de oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Yani sadece kadınlar için olan bir uygulama değilir. Erkekler de rahatlıkla bu işlemden faydalanabilir.

“Tüm Kalıcı Makyaj İşlemleri PhiAcademy güvencesi ile PhiBrows sertifikasına sahip PhiBrows Artist Buse ÇAL Tarafından Yapılmaktadır.”

Uygulamalar PhiBrows tekniği kullanılarak yapılmakta ve 163 Ülkede geçerli PhiBrows boya pigmenti kullanılmaktadır.

Microblading Nasıl Yapılır?

Yüz tipine göre kişinin isteği doğrultusuna kaş tipini oluşturmaktayız. Öncelikle kaşlarınıza anestezi sürülür. Uyuşmanın ardından altın oran kaş tasarımı ile kaşlarınız dizayn edilir. Sonrasında sizden onay alınıp mikroblading işlemine başlanmaktadır. Kaşlar alınır ve daha sonra dolgun duruş sağlanması açısından boşluklar PhiBrows tekniği ile çizilir. Her kaş şekli her yüz tipine uygun olamayacağı için bu noktada PhiBrows Artist Buse Çal’a güvenebilirsiniz.

Microblading Kaş Kimlere Yapılır?

18 yaşından küçük olan, tip 1 Diyabet hastalığı olan, deri hastalığı olan kişilere, kanser hastalarına, hamile ve emziren annelere  yapılmamaktadır. Bu özelliklere sahip olmayan her kişiye mikroblading uygulamasını yapmaktayız. Bu hastalıkları olan kişilerde kaş uygulaması tehlikeli olabilmektedir. Bu yüzden bu noktalarda oldukça dikkat etmekteyiz. Bunun haricinde isteyen her kişiye bu işlem uygulanmaktadır.

Kaş Kontürü İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Microblading kaş kontürü işleminin sağladığı avantajlar şunlardır;

Zayıf, güçsüz kaş tipine sahip kişilerin kaşlarına zarar vermeden, doğal görünümde gür ve kalın kaşlara sahip olmasını sağlar.

Dünyanın en kaliteli boyası olarak bilinen, PhiBrows pigmentleri kullanılır. Boya pigmentlerinin kaş dövmesinde olduğu gibi 4-5 kat derine değil de cildin ilk katmanına işlenir ve zamanla renk değişimine uğramadan ciltten kayıp olur.

Makyaj gereksinimlerini azaltır ve uzun süre işlem yapmadan güçlü ve belirgin kaşlara sahip olmayı sağlar.

Psikolojik açıdan kişilerin kendisini iyi hissetmesini sağlarken estetik açıdan daha uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Kalıcı kaş işlemi olarak bilinse de ortalama 1-2 yıl kalıcılığı olan, ilerleyen yıllarda form değişikliği isteyenlere bu fırsatı sunar.

İşlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Bu sayede acı hissetmezsiniz. Ortalama 1-2 saat süren işlem sonunda günlük yaşama dönülebilir.

Microblading sonrası kaş bakımı daha kolay hale gelir. Kaş alırken kaş hattının belli olması hata yapma payını azaltır.

Microblading Kaş İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler Nedir?

Microblading işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta gibi bir iyileşme süresi bulunmaktadır ve bu süreçte oldukça dikkatli olunması gerekir. Öncelikle ilk 96 saatte kaşlara dokunulmamalı ve suyla temas ettirmemeye özen gösterilmeli.

Microblading sonrası kabuklanma beklenilen bir durum değildir, incecik bir iyileşme zarı meydana gelebilir. İşlem uygulandıktan sonra bir hafta boyunca sonrası bakım kremi kullanılır.

İşlem sonrası 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır, buhar odası, hamam, sauna, aşırı terlemeli aktivitelerden ve uzun duşlardan kaçınılmalı ve yüzülmemelidir.

İşlem sonrası kabuklanma etkisini azaltmak için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Bunun için genellikle vazelin önerilmektedir ancak sonrası vazelin kullanıp kullanılmaması gerektiği, uygulama yapılan uzmana mutlaka danışılmalıdır.

3D kıl tekniği ile işlem yaptırdıktan sonra sonucu beğenmeyenler olmaktadır. Bu nedenle işlem yaptırılacak yeri ve uzmanı araştırarak, işlem öncesinde uzmanla konuşup seçmekte fayda vardır. İşlem beğenilmediğinde akıllara silinir mi, sorusunu getirir. Uygulanan microblading işlemi kaş silme işlemi ile 2-6 seans sonunda tamamen silinebilir. Microblading silme özel solüsyon ile yapılmaktadır.

Microblading kaş sonrası bakım için neler yapılması gerektiği uygulamadan sonra ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu bilgiler ışığında hareket edilmesi en doğrusudur.

Microblading Zararlı Mıdır?

Microblading işlemi tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı sürece hiçbir zararı yoktur. Son derece uzman kişiler tarafından sizlere sunduğumuz microblading hizmetini güvenle tercih edebilirisiniz. Kullandığımız malzemeler son derece cilt dostu olup kanserojen madde içermemektedir. Kullanılan bütün ürünler steril olmaktadır. Kalitemizden asla taviz vermeyerek sizler için en iyi olanı yapmaya çalışıyoruz.

Bilinen ve yaygın olarak görülen bir yan etkisi veya zararı mevcut değildir. Kişilerde yan etkisi görülmez. Sadece belirli hastalıkları bulunan kişilerin bu işlemi yaptırmaması gerekir. Kanser hastaları başta olmak üzere, şeker hastalığı olan kişilerde de zararlı etkileri görülebilir. Bu yüzden bu kişiler için zararlı olabilecek niteliktedir.

Microblading uygulamasının sizin için zararlı olup olmayacağını doktorunuza sorabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda sizi bilgilendirebiliriz. Bu sayede bu süreci daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Mikroblading Ne Kadar Süre Kullanılır?

Microblading uygulamasının ne kadar süre kullanılacağı en çok gelen sorulardan biridir. Mikroblading tam kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama olarak bir sene gibi uzun bir süre kullanmanız mümkündür. Memnun kaldığınız taktirde tekrardan yeniletebilme imkanınız vardır.

Kaliteli bir işlem görmemiş kaşlar daha erken bozulabiliyor. Bu açıdan kullanım süresi azalıyor. Kaliteli ürün kullanılmayan kaşların renkleri bir zaman sonra kızıl, mavi, turuncu yada yeşil rengini alabilmektedir. Dolayısıyla kullanılamaz bir hale gelebiliyor.

Kaşlarınızı uzun süre kullanmak için gerçekten profesyonel kişilere yaptırmanız gerekir. Son derece kaliteli malzemeler ve profesyonel ekibimiz ile yapılan kaşlarınızı bir sene veya bir buçuk sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Mikroblading ve Pudralama Arasındaki Fark Nedir?

Microblading yan yana dizilen minik jilet görünümlü micro iğnelerden faydalanılarak, cilde kesiler açılıp manuel bir şekilde uygulama yapılmasıdır. Diğer bir adıyla Kıl Tekniği uygulamasıdır.

Mikroblading kıl tekniği işlem sonucunda tamamen doğal bir görünüm oluşmaktadır.

Pudralama ise kaşların noktalar ve gölgelendirmeler ile kalıcı makyaj cihazı eşliğinde doldurulmasıdır. Bu teknik diğer bir adıyla ”gölgeleme tekniği” olarak da bilinmektedir. Pudralama kaş tekniği işlem sonucunda kaşlarınızda daha yoğun bir görünüm olmaktadır.

Sadece uygulama teknikleri farklıdır. Kalıcı olmasını sağlamak için yapılması gereken şey doğru cilt tipine uygun doğru tekniği uygulamaktır. Tercih tamamen size kalmıştır. İstediğiniz yöntemi seçerek kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilmeniz mümkündür.

Mikroblading Uygulaması Sonrasında Kaş Renkleri Neden Değişir?

Renk değişimlerinin oluşmasındaki en önemli etken kullanılan pigment boyanın kalitesi ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesidir. Kaliteli olmayan boyalar zaman içerisinde kaşlarınızın renginin değişmesine sebep olur. Doğru baskı gerdirme yapılmaması durumlarında da renk değişikliği oluşma ihtimalleri bulunmaktadır.

Kaş rengi bozulduğu taktir de kızıl, turuncu, mavi ya da yeşil tonlarında renklere dönüşür. Eğer siz de kaliteli bir hizmet ile tanışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Microblading işleminde kaliteli ürünler kullanılarak ve profesyonel kişiler tarafından sizlere hizmet sunuyoruz.

Microblading Kaç TL?

Mikroblading fiyatları güzellik salonlarında değişiklik göstermektedir. Genellikle 1000 TL ile 3000 TL arasında olan fiyatlar alanında profesyonel uzmanlar tarafından yapıldığında ise 4000 TL ile 15000 TL arasında değişiklik gösterir.

  • Kalıcılık Süresi: Yağlı Ciltler 6-8ay / Normal Kuru Ciltler 12-18ay
  • İşlem Süresi: 120 ile 150 dk.
  • Fiyatı : 5.000 TL – 15.000 TL arasındadır
  • +1 Ay Sonrasında 2.Seans Rötuş İşlemi Ücretsiz Yapılmaktadır.

Microblading Kaç Seans?

Microblading ile elde edilen kaşların 1 yıl ile 3 yıl arasında kalıcılık ömrü vardır. Microblading seansları ortalama 2 saat sürmektedir. Aynı zamanda Microblading 2 seanstan oluşmaktadır. Cilt tipinize göre ilk işlem uygulandıktan ortalama 21 ile 30 gün sonrasında 2. Seans yapılmaktadır. 2. Seans işlemine rötuş olarak ta adlandırılmaktadır. 2. Seans’ta ilk işleminizde yapılan işlemin üzerinden aynı şekilde işlem yapılarak işlem tamamlanarak kalıcılığı sabitlenmektedir.

Mikroblading Kaş Yaptırmak Günah Mı?

Allah’ın yarattığı kıl, tüy veya saç gibi bölümlerde belirli hastalıklardan dolayı dökülmüş olması ve kendini iyi hissetmek adına yapılan işlemlerinde günah olmadığı diyanet tarafından söylenmektedir. 

Microblading Kaş İşlem Fiyatları 2023

Kıl tekniği ile kaş kontürü fiyatı uygulayan uzmana, kişinin istediği kaş tasarım tekniğine, uygulamanın yapıldığı cilt tipine, daha önce işlem yapılıp yapılmamış olmasına göre değişmektedir. Aynı zamanda kadınlara ve erkeklere yapılan uygulamalara göre de farklılık göstermektedir.

2023 yılı microblading fiyatları İstanbul ili içerisinde 4000TL ile 15000 TL arasında değişmektedir. Fiyatların değişken olmasının diğer sebepleri arasında, uygulamayı yapan kişinin acemi olması ve kullanılan malzemelerin orijinal malzemeler olmaması da yer almaktadır.

Bu sebeple  detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Microblading kaş fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Daha fazla uygulama hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram