Protez Tırnak

Protez Tırnak

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnakgüzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biridir. Kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bir uygulamadır. Kadınlara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Sürekli manikür yaptırmak ihtiyacı hisseden kadınları büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnaklarıymış gibi görünür.
Kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar. Kimler yaptırabilir? Özellikle tırnaklarınızı yeme gibi probleminiz var ve kendinize bu konuda hakim olamıyorsanız bu uygulama tam size göre. Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar için idealdir. Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan iş kadınları için bulunmaz fırsattır. Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sıkıntı yoktur.

  •  İşlem Süresi: 2 Saat ile 3 Saat
  •  Tek Kullanım: 3-4 Hafta
  •  Bakım Zaman Aralıkları: 2-3 Hafta
  •  Periyodik Bakım Gerekiyor mu? : Sınırsız
  •  Fiyat için : Sorunuz

Protez Tırnak uygulaması kimlere uygulanır?

Öncelikle bakımlı ve çeşitli uzunlukta tırnaklara sahip olmak isteyen kişiler kullanabilir. Şık bir görünümün yanı sıra kendi tırnaklarınıza zarar vermez. Ellerde mantar gibi bulaşıcı hastalığı olanlar bu uygulamayı tercih etmemeli ve uzman kişileri uyarmalıdır. Diğer yandan tırnak yeme rahatsızlığı olan kişiler için de  ağrısız ve acısız bir tekniktir. Güçsüz ve kırılgan yapıda tırnaklara sahip kişiler için protez tırnak uygulaması yapılabilir fakat öncesinde muhakkak uzmanlara danışılması gerekmektedir. Uzmanlar kişinin tırnak yapısına göre özel solüsyona karar verir ve ana tırnağa zarar vermeyecek şekilde işleme geçer.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Her türlü el ve tırnak cinsine uygulanabilir. Tırnak yaptıracak bayanlara öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Ancak bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Çünkü iç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.
Yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesine kadar törpülenmesi gerekmekte. Yani Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.
Tırnak yüzeyi törpü ile eşit seviyeye getirildikten sonra akrilik kullanılır.
Tırnak yüzeyine jel uygulandıktan sonra; daha pürüzlü bir hal alır. Bundan dolayı tırnak yüzeyine tekrar tekrar törpü işlemi yapılmalı. Törpü yapılarak parlatılması sağlanmalıdır.
Tırnaklarınızı canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük işlerinize dönebilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 2-3 saat sürer.

Uygulandıktan sonra; yaklaşık 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının amacı; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bundan dolayı tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmelidir.

Protez Tırnak Ne Kadar Kalıcı?

Kalıcılığı en fazla 5 haftadır. Bu sürenin daha da uzun olmasını istiyorsanız, bakımlarının yapılması gerekir. Bu sayede istediğiniz zamana kadar tırnakları kullanabilirsiniz.

Protez Ne Kadar Sürede Yapılır?

İstediğiniz şekil, renk hatta nail art sanatıyla süslenerek ortalama 2-3 saat içinde yapılır ve 21 gün hiç bozulmadan kullanılabilir.

Protez Tırnak Kimlere Uygulanır?

Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişilere uygulanmaktadır. Genellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde protez uygulamasını tercih etmektedir. Sürekli tırnakları kırılan kişiler tarafından da büyük ilgi görmektedir.

Protez Tırnak İşlem Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Uygulama ardından doğal tırnaklarınız da uzayacaktır. Bunun için düzenli aralıklarla tırnak bakımınızı yaptırmaya özen göstermelisiniz. Tırnaklarınızı kendiniz çıkartmaya çalıştığınızda doğal tırnağa zarar verebilirsiniz. Bu yüzden kendiniz çıkartmamalısınız.

Tırnaklarınızın kırılma ihtimaline karşı dikkatli davranılması gerekir. Güzellik merkezimizde siz de işlem sonrası tırnak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Modeller

Tırnak modelleri oldukça çeşitlidir. İstediğiniz modelleri tırnaklarınıza uygulamaktayız. Oval , küt, badem tırnak vb. şekillerde tırnaklarınızı şekillendirmekteyiz. Model seçimi tamamen sizin zevkiniz doğrultusunda uygulanmaktadır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkar?

Nasıl çıkacağı konusu önemli sorulardan biridir. Evde çıkarılıp çıkarılamayacağı genelde merak edilen konulardan olmaktadır.

Kişiler isterlerse kendileri de çıkarabilir. Fakat bunu tavsiye etmemekteyiz. İstediğiniz zaman güzellik salonumuzu ziyaret ederek çıkarttırabilirsiniz. Doğal tırnağınıza zarar vermeden tırnaklarınızı çıkartmaktayız.

Tırnak çıkartma işlemi sırasında pamuğun üzerine aseton dökülür ve tırnakların üzerine yerleştirilir. Üzerine aleminyum folya sarılarak yaklaşık 30 dakika kadar bekletilir. Ardından aleminyum folya yavaşça çıkarılır.

Kendi Tırnağıma Zarar Verir Mi?

Herhangi bir şekilde doğal tırnağa zarar vermez. Sadece tırnağın yağdan arındırılması için yapılan törpüleme işlemi sırasında aşırıya kaçılması durumunda tırnak zarar görebilir. Doğru uygulandığı sürece hiçbir zararı yoktur. Bu yüzden uzman kişiler tarafından yapılan protez tırnak uygulamamız sayesinde tırnaklarınız hiçbir şekilde zarar görmez.

Protez Tırnak Doğal Tırnak Görünümünde Yapılabilir Mi?

Tırnaklarını yaptırmak isteyen kadınların çoğunluğu doğal tırnak görünümünü tercih etmektedir. Temiz ve doğal tırnak görünümü oldukça popülerdir. Uygulama ile doğal tırnak görünümüne sahip olmanız mümkündür.

Protez Tırnak Fiyatları 2023

Protez Tırnak fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatları hakkında en net bilgiyi almak için salonumuza ulaşabilirsiniz. 

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram