Pudralama / Ombre

Pudralama / Ombre

Pudralama Kaş Tekniği Nedir?

Kaş pudralama, seyrekleşen kaşlarda oluşan boşlukları doldurarak kaşları olması gereken formuna getirip, doğal ve gür kaşlar elde etmeyi sağlayan kalıcı makyaj yöntemlerinden biridir. Uygulamadaki amaç; kişinin yüz şekline uygun, dolgun ve gür kaşlara sahip olmasını sağlamaktır.

Sürekli kaşlarını far ile boyayarak dolduranların özellikle tercih edeceği bu yöntem, PhiBrows pigmentlerinin cildin üst tabakası olan epidermise yerleştirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Boyayla yapılan efekt verme işleminde oluşan flu görüntü, doğal bir kaş görüntüsü elde etmeyi sağlamaktadır.

Bu yöntem, kaş kontür uygulamalarından biri olan kıl tekniğine benzer bir yöntemdir. Kıl tekniği gibi dolgunluk veren yöntem 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Pudralama kaş tekniği yani ombre shading en basit anlamda; kaşların noktalar ve gölgelendirmeler ile kalıcı makyaj cihazı eşliğinde doldurulmasıdır. Bu tekniğin ”gölgeleme tekniği” olarak da bilinmesinin sebebi, bu uygulama ile kaş başlangıcının daha doğal bir görünüme kavuşması ve kaş kuyruğu renginin zamanla açılması olarak açıklanabilir.

Bu yöntem sık iğneleme yöntemi ile yapılan bir çeşit efekttir. Bu kaş tekniği sonrasında kaşlar sanki far sürülmüş gibi oldukça doğal bir görünüme kavuşur. Gölgeleme tekniği tasarım ve uygulama aşamaları ile birlikte ortalama 1.5 saat gibi kısa bir sürede bitmektedir. Uygulama esnasında uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürüldüğü için acı oldukça azdır. Kötü işleme maruz kalmış, rengi değişmiş işlemler kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

İşlem sırasında yüz ve kemik yapısı hesaba katılarak altın oran kaş ölçümü yapıldığı için oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu teknikte dövme tekniğindeki gibi keskin bir görünüm ortaya çıkmaz. Kaş rengi ile oldukça uyumlu tonlar kullanılır ve kaşların işlem gördüğü çok zor fark edilir.

Kaş Pudralama (Kontürü) Nasıl Yapılır?

Kaşların istenilen dolgunluğa ulaşması ve kaşların şekliyle uyumlu olarak bir bütün halinde yüzde uyumlu ve güzel bir görünüm yaratması için uygulanan bir yöntemdir. Kaşların şekli yüz hatlarınıza çok uygun olsa bile seyrek görünümlü kaşlar istenilen bütün bir güzellik algısını yaratmayabilir.

Uygulamaya başlamadan önce kişinin yüz ve göz şekline göre kaş tasarımı yapılır. Tasarım işleminden sonra cilt tipi ve kullanılacak boya rengi belirlenir. Boya rengi, kişinin kaş rengiyle aynı tonda tercih edilir.

Kaş ve göz çevresi temizlenip anestezi kremi sürüldükten sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama, tekniğe özel boya ve iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Kullanılan steril iğneler, uygulanan kişiye özel kullanılmaktadır. Sık iğneleme olarak adlandırılan yöntemle PhiBrows pigmentleri, çok derine inmeden derinin üst tabakasına işlenmektedir. İşlem ortalama 2 saat sürmektedir. İşlem sırasında kişi acı hissetmez.

Kaşlarınızın seyrek görünümü, sizi rahatsız ediyorsa uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kimlere Yapılır?

Her yaş grubundan insana uygulanabilir. Bu tedavi yöntemini, yaşlanma sebebiyle kaş bölgesindeki kıllarda zayıflama olan kişiler tercih edebilir. Seyrek kaşlara sahip kişiler, aralardaki boşlukları doldurmak için yaptırabilir.

Pudralama Avantajları Nelerdir?

Kaşlara zarar vermeden, dünyanın en kaliteli boyaları kullanılarak doğal ve gür kaşlara sahip olunmasını sağlar.

Boya pigmentleri, kaş dövmesinde olduğu gibi cildin 4-5 kat derinine değil, cildin ilk katmanına işlenmektedir. Bu sayede iki yıl içerisinde renk değişimine uğramadan kaybolmaktadır.

Makyaj gereksinimlerini azaltarak, makyaj yapma süresini de kısaltmaktadır.

İşlem Sonrası Yapılması Gerekenler

Kaş pudralama işlemi yapıldıktan sonra bir hafta iyileşme süresi bulunmaktadır. İşlemden 30 dakika sonra kaşları içme suyuyla nemlendirilmiş bir pamuk kullanarak nazikçe temizlemelidir. Pamuk üzerinde boya pigmenti kalmayana dek temizlemeye devam edilmelidir. Böylece istenmeyen yara oluşumu önlenmiş olacaktır. Temizleme işleminden sonra cilt tipine ve kişinin alışkanlıklara göre önerilen nemlendirici krem kullanılmalıdır. Temizleme ve kremleme işlemi bir hafta boyunca günde 3-5 kez tekrarlanmalıdır.

İlk bir hafta dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da yüz yıkarken veya duş alırken kaşların kuru kalmasıdır. Bunun yanında kullanılan nemlendirici dışında hiçbir krem kullanılmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Aşırı terlemeye sebep olacak egzersiz, sauna ve yüz masajı yapılmamalıdır.

Pudralama kaş tekniği yaptıranlar, bir hafta sonunda kaşları suyla temizlenme işlemini bırakabilir. Ancak nemlendirici sürmeye devam edilmelidir. İlk 30 gün içerisinde güneşlenme, solaryum, lazer gibi işlemlerden uzak durulmalıdır.

Zararlı Mıdır?

Pudralama işlemi tecrübeli uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece hiçbir zararı yoktur. Son derece uzman kişiler tarafından sizlere sunduğumuz pudralama hizmetini güvenle tercih edebilirisiniz. Kullandığımız malzemeler PhiBrows olup son derece cilt dostu ve kanserojen madde içermemektedir. Kullanılan bütün ürünler steril olmaktadır. Kalitemizden asla taviz vermeyerek sizler için en iyi olanı yapmaya çalışıyoruz.

Bilinen ve yaygın olarak görülen bir yan etkisi veya zararı mevcut değildir. Kişilerde yan etkisi görülmez.

Pudralama İşlemi Ne Kadar Süre Kullanılır?

Birçok kişi ombre, shading yani pudralama kaş tekniği ne kadar dayanır sorusunun cevabını merak etmektedir. Aslında bu sorunun cevabı değişkendir. Her şeyden önce bilinmesi gereken en önemli konunun uygulanan malzemenin doğal bir malzeme olduğu ve zamanla kendi kendine silinecek olmasıdır.

Bunun dışında kafein tüketimi, demir eksikliği, güneş, pigment seçimi ve cilt türü gibi birçok etken de pudralama kaş tekniğinin etkisini uzatmakta veya kısaltmaktadır. Yine de bu teknik diğer kaş tekniklerine göre daha uzun süre dayanmaktadır.

Kalıcılık süresi ortalama 1,5 – 2,5 yıl arasında değişebilir.

Kaş Pudralama İşlemi Fiyatları 2023

İşlem fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak ve işlemin detaylarını öğrenmek için salonumuzu ziyaret edebilirsiniz. . 

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram :  busecalbeauty

Arabic AR English EN Russian RU Turkish TR
Whatsapp
Instagram
Instagram